Transparentne organizacije > Otvorene knjige > Digi Klinci Kreativne Tehnologije
Organisation logo

Digi Klinci Kreativne Tehnologije

O organizaciji

Skraćeno ime:
DK Kreativne Tehnologije
Matični broj:
28396805
Adresa:
Generala Štefanika 53, Beograd
Godina osnivanja:
2025
PIB:
114949179
E-mail:
digiklinci@gmail.com
Šifra delatnosti:
9499
Naziv delatnosti:
Delatnost Ostalih Organizacija na Bazi Uclanjenja
Forma registracije:
Udruženje

Ljudi

Osnivači/ca:
Predrag Marić, Ana Avramović, Slaviša Avramović
Predsednik/ca UO:
Predrag Marić
Član UO:
Ana Avramović, Slaviša Avramović
Ime zakonskog zastupnika/ce:
Slaviša Avramović
E-mail zakonskog zastupnika/ce:
avramovic.slavisa81@gmail.com
Ime kontakt osobe:
Slaviša Avramović
E-mail kontakt osobe:
avramovic.slavisa81@gmail.com

Ciljevi:

tehnologija kreativnost inovacija

Primarni cilj:
Obrazovanje
Misija organizacije:
Ciljevi Udruženja su: promocija tehnologije kao sredstva za kreativno izražavanje i učenje, primena konstrukcionističkih i steam obrazovnih pristupa, razvoj digitalne pismenosti, algoritamskog mišljenja i veština 21. veka, podrška edukatorima u primeni savremenih obrazovnih praksi, smanjenje digitalnog jaza kod dece iz osetljivih grupa, izgradnja zajednice mladih stvaralaca i inovatora, podsticanje međunarodne i lokalne saradnje u oblasti obrazovanja.
Polje rada / delatnost organizacije:
Udruženje „Диги клинци креативне технологије” (u daljem tekstu: Udruženje) je nevladino i neprofitno udruženje, osnovano na neodređeno vreme radi ostvarivanja ciljeva u oblasti edukacije dece i mladih kroz primenu kreativnih tehnologija.
Sekundarni cilj:
Mladi

Programi:

Konkretni rezultati organizacije u poslednje 3 godine:

Tokom protekle tri godine, udruženje Digi Klinci Kreativne Tehnologije ostvarilo je niz značajnih rezultata na koje smo izuzetno ponosni:

Inspirisali smo više od 1000 dece da zakorače u svet tehnologije kroz kurseve programiranja, robotike i kreativnog inženjeringa. Naši programi obuhvataju uzraste od 4 do 13 godina i sprovode se u više gradova u Srbiji. Poseban akcenat stavljamo na razvoj kreativnog mišljenja, rešavanje problema i samopouzdanje dece kroz tehnološko stvaranje.

Učestvovali smo na prestižnim međunarodnim takmičenjima, kao što je FIRST LEGO League, sa timom Noobovi koji je više puta nagrađivan za inovativnost, osnovne vrednosti i robotičku igru, a 2025. godine predstavlja Srbiju na svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Sprovodili smo više od 10 besplatnih humanitarnih radionica u saradnji sa fondacijom Humanist, u tržnim centrima širom Beograda. Deca su kroz igru i učenje izrađivala tehnološke novogodišnje kreacije, dok su posetioci donirali za paketiće namenjene ugroženoj deci. Radionice su bile edukativne, kreativne i u potpunosti volonterske s naše strane.

Aktivno učestvujemo u lokalnim humanitarnim bazarima, poput onih u naselju Stepa Stepanović i na Zvezdari, pružajući deci priliku da se upoznaju sa tehnologijom dok istovremeno doprinose zajednici.

Saradnja sa British Councilom u okviru programa Škole za 21. vek omogućila nam je da doprinesemo razvoju digitalnih veština u obrazovnom sistemu i promovišemo kreativnu upotrebu tehnologije u nastavi.

Naša misija je da tehnologiju učinimo pristupačnom, kreativnom i značajnom – kako za decu, tako i za zajednicu kojoj pripadaju.

Tehnologija Kreativnost i Pedagogija

Ciljna grupa:

Mladi

Trajanje u mesecima: 12

Godišnji budžet: 500.000,00

Navedite glavne donatore:

Comtrade

Oblast delovanja:

Obrazovanje

Opis programa:

Program "Tehnologija Kreativnost i Pedagogija" osmišljen je s ciljem da objedini sve ključne aktere obrazovnog procesa – decu, roditelje, nastavnike i institucije – kroz zajedničko istraživanje kreativne primene tehnologije u učenju. Kroz praktične radionice i tematske kurseve, program podiže tehnološko samopouzdanje dece i razvija njihove digitalne i kreativne kompetencije.

Deca kroz rad sa LEGO robotikom, MIT Scratch-om, Micro:bitom i App Inventor-om stiču konkretna znanja, ali i osećaj da su sposobni da stvaraju tehnologiju, a ne samo da je koriste. Roditeljima nudimo resurse i radionice koje ih upoznaju sa razvojnim, pedagoškim i kreativnim aspektima upotrebe tehnologije, uz naglasak na sigurnost i ravnotežu.

Program je posebno orijentisan na povezivanje formalnog i neformalnog obrazovanja, kroz saradnju sa školama, nastavnicima i centrima za stručno usavršavanje. Fokusiramo se na razmenu znanja, primere dobre prakse i razvoj otvorenih edukativnih sadržaja koji se mogu koristiti širom zemlje.

Tri glavna konkretna rezultata programa:

Više od 1000 dece uključeno u tehnološke radionice koje razvijaju kreativnost, logičko razmišljanje i samopouzdanje kroz stvaranje sa tehnologijom.

Roditelji i nastavnici osnaženi kroz niz edukativnih sesija o pedagoški korisnoj primeni tehnologije kod kuće i u školi.

Uspostavljena saradnja sa obrazovnim institucija, uključujući osnovne škole i biblioteke, kroz koje je implementirano više modela povezivanja nastavnog plana sa kreativnim tehnologijama.

Šta se promenilo za vaše korisnike zahvaljujući programu?

Deca su razvila veštine koje prevazilaze samo tehničko znanje – naučila su da postavljaju pitanja, istražuju, kreiraju i rešavaju probleme na inovativan način. Njihovo tehnološko samopouzdanje značajno je poraslo: mnogi od njih su po prvi put napravili svoj program, upravljali robotom, ili digitalno izrazili ideju.

Roditelji su, kroz program, stekli uvid u to šta znači zdrava i razvojna upotreba tehnologije. Umesto straha od ekrana, razvili su razumevanje kako tehnologija može da bude alat za povezivanje, kreativnost i zajedničko učenje.

Nastavnici su dobili konkretne metode i alate za integraciju tehnologije u svoju praksu. Kroz saradnju i mentorsku podršku, otvorili su vrata inovacijama u učionici – od korišćenja Scratch-a u nastavi jezika, do primene robotike u temama iz prirodnih nauka.

Finansije: